עו"ד שגיא זני - משטרה

סיפור מקרה: מחדלי חקירה שהביאו לתוצאה מיטיבה עם קטין

מדובר בתיק של קטין עם היקף נרחב של סחר בסמים. זה התחיל כסחר חברתי בסמים, עישון בצוותא ואספקת סמים בכמויות קטנות לקטינים בני כיתתו. לאחר מכן הסחר הפך לנרחב. חשוב להדגיש מהי הדרך שבה הקטין נחלץ מהרשעה, רגע לפני שהוא מתגייס לשירות קרבי ומשמעותי בצה"ל.

היה שיהוי בחקירת המשטרה. המשטרה גבתה עדויות ראשונות בחודש מרץ ובמשך 10 חודשים לא עשתה דבר עם התיק: לא אספה ראיות, לא ביצעה עימותים בין הקליינטים לבין הסוחר ובין מתווכי המשנה לבין קטינים נוספים שהחשוד בעצמו הפליל, כאלה שיש להם פוטנציאל להיות גבוה יותר בשרשרת הפצת הסחר. אולם, המשטרה לא ביצעה את המוטל עליה. התיק היה בשיהוי ורק לאחר כשמונה חודשים, בהגיעה לתביעות, היה קל להגיע למצב בו יוגש לבית המשפט כתב אישום רזה, המדבר על שתי עסקאות סחר בהיקפים קטנים. סם מסוג קנאביס בהיקפים של גרם ושתי אספקות סם מסוג קנאביס בגין עישון בצוותא.

מלכתחילה לא הייתי יכול להגיע לכתב אישום רזה כל כך אם המשטרה הייתה עושה את עבודתה. הקטין ביצע הליך שיקומי, הוא נקי מסמים, סיים בגרות מלאה, בעל המלצה להתגייס, בעל מוטיבציה ומשפחה נורמטיבית ולכן קיבל אי הרשעה. הוא צפוי להתגייס לצה"ל בחודש נובמבר הקרוב. מדובר בשילוב של ההליך השיקומי, הטוב והיציב והארוך שעבר הקטין, אך לא לשכוח – יש גם את משטרת ישראל, שאם הייתה נמרצת, יעילה ואסרטיבית יותר, יכול להיות שכתב האישום נגד הקטין לא היה מאפשר להימנע מהרשעה.

צריכים להתייעץ עם עו"ד פלילי המתמחה בייצוג קטינים ונוער?

חייגו 073-3744418 או השאירו פרטים