בהמשך לכתבה הקודמת בבלוג, שכאמור עסקה בשיטות חקירה שאינן לגיטימיות של קטין, כדאי להכיר לעומק את החוק הקובע את חובת ההפרדה בין אסירים קטינים לבגירים. סעיף 34 לחוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול) קובע כי קטין יוחזק במאסר בבית סוהר ייעודי לקטינים (כלא אופק) או באגף מופרד לחלוטין בבית סוהר כללי, המיועד לקטינים שאין אליו גישה או קשר ראיה מאגפים אחרים ולאסירים אחרים שאינם קטינים.

עם זאת, יש לציין כי במקרים מסוימים ניתן להחזיק קטין במאסר בבית סוהר כללי או באגף שאינו ייחודי לקטינים, אם הדבר נועד לצורך הבאת הקטין לדיון בבית משפט, ובתנאי שההחזקה במעצר זה לא תימשך יותר מ-24 שעות. ישנו דגש משמעותי על כך שבעת ההחזקה במאסר, לא יהיה מגע או קשר ישיר בין הקטין לבין מי שאינו קטין, ועל כן שהוא יוחזק באותו תא רק עם קטינים אחרים.

מן הראוי שתהיה אכיפה הדוקה יותר של החוק המדובר הנ”ל, שכן ישנן לא מעט סיבות לקיומו, כאשר החשובה בהן היא שלומו של הקטין והצורך להשאיר את עדותו “נקייה” ככל האפשר מהשפעות גורמים זרים.

עורך דין קטינים: על חובת ההפרדה בין אסירים קטינים לאסירים בגירים
דרגו את הכתבה!

עו"ד פלילי שגיא זני

עורך דין פלילי שגיא זני הוא עורך דין עצמאי משנת 2008, המלווה חשודים ונאשמים בעבירות פליליות ומייצגם בפני הערכאות המשפטיות השונות. בין התחומים בהם מייצג עו"ד זני: עבירות סמים, עבירות אלימות, עבירות מין, ייצוג אסירים בעתירות ובוועדות שחרורים, הגשת בקשות חנינה לנשיא המדינה וכן בקשות למחיקת רישום פלילי.