55 אזרחים נרצחו על רקע פלילי בישראל מתחילת השנה

55 אזרחים נרצחו על רקע פלילי בישראל מתחילת השנה ועד לחודש מאי – עלייה של 27 אחוז לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה (בחמשת החודשים הראשונים של שנת 2016 נרצחו 43 אזרחים), כך פורסם בעיתון "הארץ".

ומה הסיבה לעלייה החדה? על פי הכתבה, "בכירים לשעבר במשטרת ישראל טוענים כי התכנית של המפכ"ל רוני אלשיך, הקוראת להפניית תשומת הלב לשיטור הקהילתי לטובת האזרח, תביא להמשך עלייה במקרי רצח". תכניתו של המפכ"ל הגיעה בעקבות סקר שערכה המשטרה בתחילת השנה שעברה ברחבי ישראל, שמצא כי אזרחים רבים דורשים לטפל בנושאים הקשורים לשיטור קהילתי בהקדם, כמו נסיעה של צעירים על אופניים חשמליים, מטרדי רעש כמו מסיבות, חניה שלא כחוק ועוד.

אלשיך קבע כי כל מפקד תחנה יקבל ארבעה נושאים בולטים לתחנה שלו, כשבמשטרת ישראל יצרו תוכנת מחשב עבור מפקדי התחנות, הנקראת "מסך ניהול תחנתי". בעזרת תוכנה זו, יכול כל מפקד תחנה לראות מה מצבו בכל הקשור לארבע המשימות שקיבל. על פי הידיעה, במשטרת ישראל טוענים כי תוכנה זו הפכה למעשה לסדר היום של התחנה, ומקרים של עבירות קשות יותר, כמו רצח ואלימות, נדחקים הצידה.

בתגובה לידיעה ב"הארץ", נמסר ממשטרת ישראל: "בשנה שעברה, שנת 2016, מספר הרציחות בארץ היה הנמוך ביותר בעשור האחרון. לצערנו, לא ניתן תמיד למנוע רצח, בוודאי כשמדובר על מקרי רצח ללא אזהרה מוקדמת ומרצחים ללא עבר פלילי". עוד נמסר מהמשטרה במסגרת הכתבה: "במסגרת המאבק המתמשך באלימות, במשטרת ישראל מקיימים פעילות נרחבת בנושא, ופועלים בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי למנוע את הרצח הבא".

חייגו 073-3744418 או השאירו פרטים

פוסטים נוספים בנושא: