לאחר חקירה סמויה וממושכת, משטרת ישראל עצרה צעיר חרדי בן 18 מירושלים, בחשד שהחזיק והפיץ חומרי תועבה שבהם נראים קטינים. על פי החשד, אותו צעיר החזיק את חומרי התועבה שבהם נראים קטינים במחשב הביתי שלו ובאמצעים אחרים.

 

אך האם דינו יהיה כדין אדם בן 50 המפיץ חומרי תועבה שבהם נראים קטינים? התשובה היא לא. נכון, מדובר על צעיר בן 18 וקיים סיכוי שהוא כבר אינו נחשב לקטין, אך הוא כן נמצא בקטגוריית בגיר צעיר (גילאי 18-23), מה שאומר שהענישה במקרה שלו עשויה להיות מקלה, זאת בשל שיקולי שיקום.

בדרך כלל, כשמבוגרים מפיצים חומרי תועבה, הם זקוקים לטיפול. אותו מבוגר יקוטלג כעבריין מין, על כל המשתמע מכך. אבל כשמדובר על בחור צעיר על סף בגירות, ניתן בהחלט להתחשב.

הסיבה לכך שניתן להתחשב בצעירים, היא שבשנת 2018, בעידן הרשתות החברתיות והוואטסאפ, צעירים רבים מעבירים חומרים מיניים, שלעתים מעורבים בהם קטינים. במקרה שכזה, עצם ההליך המשפטי והמעקב אחר אותו קטין, אמור לייצר הרתעה ולהספיק. לא בטוח שבמקרה זה כדאי לפתוח תיק פלילי.

בן 18 הפיץ חומרי תועבה שבהם נראים קטינים; דינו כדין אדם מבוגר?
דרגו את הכתבה!

עו"ד פלילי שגיא זני

עורך דין פלילי שגיא זני הוא עורך דין עצמאי משנת 2008, המלווה חשודים ונאשמים בעבירות פליליות ומייצגם בפני הערכאות המשפטיות השונות. בין התחומים בהם מייצג עו"ד זני: עבירות סמים, עבירות אלימות, עבירות מין, ייצוג אסירים בעתירות ובוועדות שחרורים, הגשת בקשות חנינה לנשיא המדינה וכן בקשות למחיקת רישום פלילי.