ועדות שחרורים

ועדות שחרורים

תקופת המאסר היא תקופה קשה לכל אדם, בדגש על אסירים שהורחקו מהחברה בפעם הראשונה. הניתוק מהאנשים הקרובים, תחושות החרטה והשגרה השונה מאוד מאחורי סורג ובריח, מביאים לתחושות לא נעימות כלל. כל אסיר באשר הוא מעוניין להביא לקיצור משמעותי ככל האפשר בתקופת המאסר. לפי החוק הישראלי (חוק שחרור על תנאי ממאסר שנחקק בשנת 2001) ישנם תנאים מיוחדים שבהם האסיר יכול להופיע לבדו או בליווי עו”ד פלילי מול ועדת שחרורים (הוועדה ידועה גם בכינוי “ועדת שליש”).

אם התנאים מאפשרים זאת, הוועדה עשויה לנכות שליש מתקופת המאסר הכוללת ולשחרר את האסיר לחופשי בטרם ריצה את מלוא עונשו.

האם ניתן לעמוד בפני הוועדה ללא ייצוג של עורך דין פלילי?

באופן עקרוני, מבחינת החוק, כל אסיר רשאי להגיש בקשה לניכוי שליש מתקופת המאסר שלו ולעמוד ללא ליווי מקצועי בפני ועדת השחרורים. עם זאת, כיום ברור לכל המומחים בתחום כי שחרור מוקדם ממאסר אינו עניין המובן מאליו. הדרך לשכנוע חברי הוועדה בכך שהאסיר אינו מהווה עוד סכנה לחברה וכי ישנן נסיבות רבות שמצדיקות את יציאתו לחופשי מוקדם מן הצפוי, נחשבת לדרך קשה ביותר, שדורשת הכנות מקדימות מרובות וסיוע מקצועי מהמעלה הראשונה.

תפקידו של עורך הדין הפלילי

בכל הקשור לוועדות שחרורים, תפקידו של עורך הדין הפלילי הוא להכין את האסיר לקראת ההופעה מול הוועדה ולהפנות את הזרקור לכל הנקודות הרלוונטיות החיוביות שמעידות על כך שהאסיר מוכן לחזור לחברה כאזרח יצרני ולא כאזרח מסוכן לסביבה. למעשה ללא ליווי מקצועי, רוב הסיכויים כי בסופו של דבר הוועדה תחליט שלא לשחרר את האסיר.

חברי הוועדה צריכים לקחת בחשבון שיקולים רבים בבואם לבחון את המקרים השונים שמוצגים בפניהם. בין היתר נלקחת בחשבון מידת החומרה של העבירה, התנהגות האסיר במהלך מאסרו, הנסיבות השונות שבהן בוצעה העבירה, חוות הדעת של שירות בתי הסוהר לגבי האסיר ועוד.

כפי שאתם ודאי מבינים, רק עורך דין פלילי שמתמחה בתחום ועדות השחרורים מסוגל להאיר את התמונה הכללית באופן כזה שבו האסיר יזכה לצאת את כותלי בית הסוהר ללא דיחוי נוסף.

עורך דין פלילי שגיא זני יוכל לסייע

עורך דין פלילי שגיא זני עוסק במגוון היבטים של המשפט הפלילי, לרבות ייצוג של נאשמים בעבירות מין, בעבירות אלימות, בעבירות סמים, בייצוג קטינים וכמובן שגם בייצוג אסירים מול ועדת שחרורים. על מנת למקסם את הסיכוי שחברי הוועדה ימצאו אתכם ראויים לשחרור מוקדם, אתם מוזמנים ליצור קשר בהקדם עם עו”ד פלילי שגיא זני כדי שתוכלו להתחיל לרקום יחדיו את הדרך אל החופש, ויפה שעה אחת קודם.

חייגו 073-3744418 או השאירו פרטים

קראו אודות ועדות שחרורים בבלוג: