ייעוץ קטינים

ייצוג קטינים

רבים לא מודעים לכך שייצוג קטינים מהווה תחום התמחות העומד בפני עצמו במשפט הפלילי. מדוע? מפני שמעבר לעובדה שעורך דין פלילי לקטינים צריך להכיר את רזי החוקים הרלוונטיים לעבירות קטינים ונוער, עליו להכיר את כל המערכות המיוחדות שאמונות על הטיפול בקטינים שעברו על החוק. בין היתר, עו”ד פלילי שעוסק בתיקי ייצוג קטינים צריך להיות בקשר רציף עם גורמי רווחה שונים, עם מוסדות שיקומיים, עם גורמי החינוך הרלוונטיים למקרה ועוד.

אם לא די בכך, הרי שעורך הדין שעוסק בייצוג קטינים צריך לעבוד לא רק מול הקטין, אלא גם מול בני משפחתו הקרובה ולהרגיע אותם, בדגש על הורי הקטין – ולכן ניתן לכתוב כי באופן כללי, תפקידו מחייב רמת רגישות גבוהה ויחסי אנוש מיוחדים.

זקוקים לייצוג קטינים? – אתם לא לבד!

היום שבו מתעורר הצורך לעבוד מול עו”ד פלילי שעוסק בתיקי ייצוג קטינים, הוא אף פעם לא יום נעים בלשון המעטה. עם זאת, חשוב להבין כי כל שנייה עלולה להיות גורלית והרת אסון, בדגש על השלבים הראשונים שכוללים את הזימון לחקירה המשטרתית ואת המעצר.

קודם כל, חשוב לשמור על קור רוח וליצור קשר באופן מיידי עם עו”ד פלילי לקטינים. רק כך תבטיחו שהזכויות החוקיות של הקטין תישמרנה ושההליך יעבור באופן החלק, המהיר והמקצועי ביותר. לרוע המזל, הורים רבים לקטינים שנמצאו חשודים בביצוע עבירות פליליות מקלים ראש בחשיבות הפנייה לעורך דין פלילי והלכה למעשה משאירים את ילדיהם לבד באפלה.

מדובר בטעות רווחת שעלולה להוביל לאישומים חמורים יותר, לעונשים כבדים יותר ולהרשעה של נערים ונערות חפים מפשע.

מה תפקידו של עורך דין פלילי לקטינים?

תפקידו של עורך הדין הפלילי העוסק בייצוג קטינים הוא בראש ובראשונה לדאוג לכך שכל זכויותיו של הקטין תישמרנה. חשוב להבין כי החוק מתייחס באופן שונה לקטין ולבגיר. כך למשל, ישנן הנחיות מסוימות הנוגעות לאופן שבו יש לזמן קטין לחקירה, בנוגע לכמות השעות שבהן מותר לחקור קטין ועוד. רוב הציבור לא מודע לחוקים השונים וכך אנחנו עדים פעם אחר פעם להפרה בוטה של החוקים שנועדו להגן על קטינים.

לאור כל זאת, אנחנו ממליצים לכם ליצור קשר ללא דיחוי עם עו”ד פלילי שגיא זני. עורך דין שגיא זני מתמחה בכל האספקטים המשפטיים הקשורים בייצוג קטינים, החל ממתן ייעוץ משפטי לפני החקירה המשטרתית וכלה בהמרה של עונשי מאסר בצווי מעון. אם אתם זקוקים לעורך דין שמתמחה בתיקי ייצוג קטינים, עו”ד זני הוא האדם שאתם רוצים שיעמוד לצדכם לכל אורך הדרך.

חייגו 073-3744418 או השאירו פרטים

קראו אודות ייצוג קטינים בבלוג: